Sayfa

Vizyonumuz Sıfır Atıl Stok

Vizyonumuz Sıfır Atıl Stok


Ortak Konaklama - Bu iş modeli; Otele alternatif Kalacak Yer ve Ev Kiralama sunmuştur.

İnsanların seyahat ederken en çok arzu ettikleri şey konforlu ve kaliteli bir yerde konaklamaktır. Ancak seyahat planlaması yaparken her noktada otele yüzlerce dolar ödemek çok mantıklı olmaz. Bu nedenle de daha farklı ve uygun maliyetli çözüm arayışları doğar. Paylaşım ekonomisi kapsamında değerlendirilebilecek olan kalacak yer ve ev kiralama sayesinde otele alternatif kaliteli bir deneyim sunmuştur. Böylece, Airbnb, Coucsurfing ve VRBO gibi platformlar doğmuştur.

Ortak Araç - Bu iş modeli, kişisel veya toplu ulaşıma alternatif Araç paylaşım modeli sunmuştur.

Paylaşmanın sınırı olmayacağını düşünen kimseler için yeni hizmet sahaları oluşmuştur. Dünyada farklı şekillerde gündeme gelen Şehir içi ya da şehirler arasında ulaşımda araç paylaşımı ile alakalı en çok bilinen örnekler Uber, BlaBlaCar ve ZipCar dır. Bunun hayata geçebilmesi, araç teslimi, kullanım sürenin, gidilen lokasyon gibi bilgilerin işlenebilmesi için, internet ve bilişim sistemlerinin gelişmesi gerekti. Dijitalin bize sunduğu bir olanaktı.

Ortak Ofis – Bu iş modeli, şirketlere özel ofis yerine paylaşılan ofisleri hayatımıza soktu.  

2-3 kişilik ekiplerle çalışmak zorunda olan yada her şehirde küçük ekiplerle çalışan işletmelerin bir ofis kiralayarak ciddi maliyetlere katlanması yerine ofis paylaşmayı tercih etmesi bu iş modelinin gelişmesini sağladı.

P2P Lending –Borçta Ortaklaşma

Peer-to-peer lending olarak da bilinen bir borç ilişkisi olan bu kavram sayesinde insanların çeşitli ihtiyaçlarını, uygun maliyetlerle karşılamaları mümkün oldu. Özellikle finans kuruluşları ile çalışmak istemeyen ancak finansal ihtiyaçlarını da karşılamayı arzu edenler için P2P lending çok değerli bir seçenek oluştu Böylece bankalara alternatif bir paylaşım modeli ortaya çıktı. Türkiye de ki özellikle ev ve otomativ alımında bu model geliştir. Örnek : Evim evim, katılım evim, emin evim vb.

Stokları Ortaklaştırma - Bu iş modeli ile KLC Türkiye olarak istedik ki Atıl Stoklar hareket görsün.

Biz KLC Türkiye olarak bu modeli ticaret uyarladık. Özellikle firmaların stoklarını ortaklaştırdık. İstedik ki firmalar ellerindeki atıl stoğu paraya çevirsin. İşletmeye ek bir kaynak sağlasın. Atıl stoğa ihtiyaç duyanda uygun fiyata bu ürüne kavuşsun.